Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postoj muslimů

7. 7. 2007

Muslimové v ČR odsoudili teroristické atentáty ve Velké Británii. To je dobrá zpráva. Samozřejmě že extremistů je vždycky málo, jinak by to nebyli extremisté. Ale často mají naději na vítězství díky podpoře takzvané tiché většiny.  

Existují studie dovozující, že stačí tvrdé jádro a více méně vlažná podpora třiceti procent obyvatelstva a extremistická skupina má velkou naději na vítězství - ve vhodnou chvíli, ve vhodné historické situaci, jak učil soudruh Lenin.

 

V Evropě zatím nehrozí nebezpečí třicetiprocentní podpory, takže sci-fi vize o "mešitě na Hradčanech" zůstávají sci-fi a pravděpodobně to tak bude v historicky dohlédnutelné době. Teror by nám ale mohl přerůst přes hlavu v tom smyslu, že by dokázal rozhýbat těžko předvídatelné děje. Proto byly (a jsou) nebezpečné dosavadní muslimské postoje typu "nesouhlasíme s terorem, ale Západ si za něj může sám", sdílené nejedním salónním intelektuálem. Ve skutečnosti to je stejná podpora, jako dodávky peněz a zbraní, možná dokonce důležitější, protože vytváří široce založené podhoubí, bez kterého by extremismus zašel na úbytě.

 

Proti teroru se oficiálně postavili i muslimové britští - teď ještě aby to udělali i jinak než hubou a vyhnali extremisty z mešit a "škol", které nejsou ničím jiným, než výcvikovými středisky násilí a nenávisti.

 

Aston

zdroj zde


Poznej teroristy


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ad Lukas Write

(joon25, 20. 8. 2007 19:13)

Lukasku, nepsal to demet, JE TO HOLÝ FAKT

Islamske školy umožnily islamizovat Indonezii a aptrně i další země. Jo to velice výkonný systém získávání teroristů -viz. Afgánské a Pákostánské školy při mešitách ...
dement je proto, že si dovolil říci pravdu?
Ty si chodíš do mešity pro rozumy? Myslíž že současná zdejší česká kultura ti nedává dostatek stejně hodnotných, nebo hodnotnějších odpovědí na tvé otázky?
Myslíš, že právě Arabsaká muslimská kultura má nejlepší recepty na Evropské/ české/ tvoje problémy?

Islám je ZLO

(Radek, 17. 8. 2007 18:53)

Mohamed byl zlí člověk který vraždil,kradl a znásilňoval.A nařizuje to i v koránu takže je korán zlo,tudíš musí být islám zlo. A těch rádoby pár "hezkých myšlenek" je spíš výsměch.

hmmm

(Reynevan, 1. 8. 2007 10:00)

Myslím, že až na poslední větu je rozumný článek

pre Lukáša

(jožo, 9. 7. 2007 12:58)

naozaj si sa dobre popísal :))))

hmm fakt debilní

(markéta, 8. 7. 2007 13:43)

souhlas

pěkný článek

(Walhall, 8. 7. 2007 13:41)

...celkem výstižné to je.....jenže musulmanů se budem nakonec muset zbavit stejně sami.....a až k tomu jednou dojde, tak už nám bude pro to zbavení zbývat jen jediná cesta..

hmm fakt debilní

(Lukas Write, 8. 7. 2007 12:34)

"Proti teroru se oficiálně postavili i muslimové britští - teď ještě aby to udělali i jinak než hubou a vyhnali extremisty z mešit a "škol", které nejsou ničím jiným, než výcvikovými středisky násilí a nenávisti" Toto napsal fakt dement!