Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč šířit demokracii

22. 8. 2007
 S válkou v Afghánistánu a později v Iráku se našli lidé, kteří říkali:

,,Nemotejme se do jejich záležitostí, oni o naši demokracii nestojí!“

Je to ale opravdu tak?
 

Je nepochybné, že vládnoucí vrstvy (navíc snad téměř vždy muži) vnucují svým doslova poddaným žít podle svých představ, v rozporu s tím co si jejich lid sám přeje. Vládcové si hrají na ublížené, kterým je vnucován západní styl života.


http://imgs1.kavkazcenter.com/russ/islam/foto/islam.jpg


Nicméně ti, kteří jsou opravdu utlačováni, musí držet hubu a krok a jejich názory jaksi slyšet nejsou. Jedná se především o ženy, v islámských zemích brané jako podřadná stvoření nucená plnit rozkazy mužů, kteří je zneužívají a odvolávají se přitom na islámské tradice. Ale nejde jen o ženy, problém ve většině arabských zemích je obecný. Konají se veřejné popravy a bití a to i třeba jen za nenošení burky. Například v Saúdské Arábii se nesmí chodit do kina, neseženete alkohol, jsou zakázány jakékoli lechtivější kluby, ba dokonce masáže. Jsou známy i příběhy o ženách, které byly po porodu nemanželského dítěte odvlečeny rovnou na popraviště. V nejedné islámské zemi vás můžou popravit za homosexualitu.

V USA a většině evropských zemích jsou lidé svobodní a rovnocenní. Násilí není argumentem. Lidé jsou ve své svobodě omezeni jen tam, kde začíná svoboda druhých lidí. Věřit může, kdo chce a jak chce. Ženy jsou rovnocenné mužům, černí bílým, homosexuálové heterosexuálům, postižení zdravým, islamisté křesťanům, leví pravým a tak dále.


Takže má odpověď na otázku, zda máme šířit naši demokracii lidem, kteří ji nemají, je jednoznačně ANO! Ale má to ještě jeden důvod, který jsem si nechal nakonec:


Nejenže jsou v některých zemích utlačováni jejich občané, ale tyto země jsou i vážným nebezpečím pro naši kulturu, demokracii a víru. Islamisté hlásají, že ten, kdo zemře při šíření víry, se dostane do nebe (kde na něj budou čekat panny, což některé muslimy ještě víc motivuje). Neštítí se zabíjet nevinné lidi po celém světě, aby rozsévali strach a šířili tak svoji víru. Jen si připomeňme, kolik takových útoků bylo v posledních několika málo letech, a kolik jich bylo naštěstí včas zmařeno! New York rok 2001 = 3 000 mrtvých. Londýn rok 2003 = 50 mrtvých. Madrid rok 2004 = 190 mrtvých...... A takhle bychom mohli dlouho pokračovat. Kde budeme počítat mrtvé příště? V Berlíně? Ve Vídni? V Praze?

 
Takže, se ptám:

Opravdu nemáme zasahovat extremistickým muslimům do jejich způsobu života?

(Michal Z.)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nezasáhnem-li

(Libor, 23. 8. 2007 22:30)

extremistickým muslimům do života my tak zničí oni náš! Je nikdo k zásahu pobízet nemusí.