Jdi na obsah Jdi na menu
 


NATO: Izraelci - Jděte do toho sami!

3. 8. 2007

Írán může mít jadernou zbraň do 6 měsíců


http://www.airforceworld.com/pla/gfx/idf/idf_4.jpg


Podle izraelské armády bude mít Írán schopnost vyrábět jaderné zbraně do šesti měsíců. NATO podle ministra strategických věcí A. L. říká: „Izrael musí jednat sám.“

 

Zpráva izraelské vojenské rozvědky byla v úterý předložena v Knessetu. Obsahuje podložené údaje, ze kterých vyplývá, že Írán s největší pravděpodobností překročí technologickou hranici nezbytnou k výrobě jaderné zbraně v nejbližších 6 až 12 měsících a  bojovou hlavici k operačnímu nasazení může mít k dispozici už v polovině roku 2009.

 

Toto se neshoduje s předpoklady USA, které mají za to, že k získání jaderné zbraně dojde až někdy mezi lety 2010 až 13. Obě zprávy však shodně uvádějí, že vojenský úder by mohl technologický vývoj v Íránu vrátit o léta zpátky.

 

Vojenská rozvědka Izraele rovněž zastává názor, že dosud uplatňované sankce Íránský režim neoslabily, protože prodej ropy stále zajišťuje dostatek peněz, nezbytných k neutralizaci jakéhokoliv ekonomického mezinárodního tlaku.

 

Zpráva dále konstatuje, že izraelské jednostranné stažení z Libanonu v roce 2000 a Gazy v roce 2005 vytvořila na BV precedens a posílila přesvědčení, že ozbrojeným bojem lze během jedinné generace docílit zničení Izraele.

 

NATO říká: „Jděte do toho sami!“

 

Ministr strategických věcí Avigdor Lieberman, jehož vládní funkce byla vytvořena specielně se zaměřením pro vypořádání se s íránskou hrozbou, se začátkem týdne sešel s asistentem generálního tajemníka NATO A. M. Rizem a také s vyslancem Evropské unie F. Partinim.

 

Lieberman přímo řekl, že vysocí představitelé NATO mu oznámili, že Izrael nemůže předpokládat, že mezinárodní společenství zastaví Írán, aby pomohlo Izraeli!

 

Doslova: „Izrael musí této hrozbě zabránit sám a nemůže očekávat podporu jiných zemí. NATO má práci v Afghánistánu a evropské a americké jednotky se brodí v irácké bažině, a tato objektivní fakta, brání představitelům zemí Evropy a Ameriky použít další sílu ke zničení íránských jaderných zařízení.“

 

„Chamberlainův vítr opět vane Evropou,“ řekl Lieberman v armádním rozhlase, v reakci na usmiřovací politiku tohoto britského státníka vůči nacistům před II. světovou válkou.

 

„Když slyším váženého předsedu vlády, italského premiéra Romano Prodáno, že Izrael musí souhlasit s íránským mírovým jaderným programem, zní to velmi surrealisticky, a je jasné že politická situace se snaží nechat v tomto problému jen nás samotné.“

 

Lieberman dále řekl, že přestože se nelze na Evropu a USA spoléhat přímo při realizaci útoku na Írán, podporovat izraelské akce budou.

 

Doslova: „Pokud zahájíme vojenské operace proti Íránu sami, pak nás Evropa a USA podpoří,“ prohlásil.

 

Joseph Lieberman, americký senátor a bývalý kandidát na viceprezidenta USA, veřejně vyzval k úderu USA na Írán. Výzvu zopakoval znovu minulý týden, kdy řekl, že Islámská republika „vyhlásil válku USA“ a vede i tzv. „zástupnou válku“ proti koaličním silám v Iráku.

 

Dále uvedl, že zpravodajské informace prokázaly, že Írán stojí za většinou terorismu v Iráku a musí být tedy i přímo konfrontován.

 

„Ačkoliv nikdo netouží po konfliktu s Íránem, skutečnost je taková, že íránská vláda svým jednáním vyhlásila válku nám.“

 

zdroj

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

drzim palce

(victor, 27. 1. 2008 7:46)

To,co si uz mohamedani dovoluji je neunosne! Mrzi me jenom,ze Izraeli nechce nikdo oficialne pomoc.Jo a taky drzim palce tomu Nizozemskemu blondakovi co udelal ten film.Snad ho brzy uvidime!!!

SEMA ISRAEL

(yhc272, 13. 11. 2007 22:58)

Boker tov,
mr..ej mohamedan doberj mohamedan

Izrael je v právu

(kopretina, 13. 9. 2007 16:35)

Izraeli držím palce. Izrael GO!Na rozdíl od Arabů obývaů zemi nepřetržitě. Arabové mají 22 států s rozlohou přes 3 000 000 km2, Židé 1 s rozlohou 20 000 km2. To Arabové násilně dobyli obrovskou plochu území. Odmítli 23.stát. Hlasování OSN ze dne 29.11.1947 rozdělilo Svatou zemi na stát židovský, arabský a Jeruzalém měl mít mezinárodní statut. Arabové to odmítli a začali válku. A dostali od Izraelitů na frak.

milý Noblue

(Atllanka - admin, 23. 8. 2007 15:24)

nejsme server, jsme web, jsme soukromí, nikdo nás neplatí a nejsme pro hlupáky - klidně odejdi na Zvědavce, tam patříš, nepochybně - hezký den :)

Jen poslední reakce

(Noblue, 23. 8. 2007 15:11)

Jak snadno se u nás dostává nálepka antisionisty (či kohokoliv) mi Honkie názorně předvedl (ale problém mi to nečiní). Co jsem vlastně napsal proti židům? Snad jsem zfalšoval jejich historii? Nebo se desetiletí neumím dívat kolem sebe jak u nás, tak i ve světě?
A i hlasatel občas čte v TV to, co mu dají jiní k přečtení, ovšem je za to placen. Tady zjevně také. Proto ta výtka k výběru.
Chápu dost a reakce Honkie je jen dalším usvědčujícím důkazem. Padni komu padni zde má svá pravidla stejně jako v kauze Čunek. Všechno je pochopitelně legální a spravedlivé, to už slyšíme 18 let stejně jako to, že předtím, za vlády komunistů, bylo vše jen totalitní demagogie. Už nebudu ztrácet čas návštěvou těchto stránek, kde vyjádření odlišného názoru může být provázeno až frenetickým štěkotem...

také dobré články

(špagetka, 14. 8. 2007 9:47)

Chcete-li se dozvědět o situaci v Izraeli více,než co přinášejí česká média,klikněte na kahane.org

Noblue a dalším

(kofola, 8. 8. 2007 3:29)

Podobné otázky se tady objevují častěji.Pokusím se ti na ně odpovědět očima čtenáře a sympatizanta těchto stránek.
Tohle není server.Jsou to www stránky,které provozuje pravděpodobně tým lidí,kteří se snaží dostat mezi širší veřejnost články,které by se k nim možná jinak ani nedostaly.Nemyslím,že se jedná o profesionály.Spíš to budou lidé,kteří této činnosti věnují nemalou část svého volného času.Času,který by mohli věnovat svým rodinám,nebo sladkému nicnedělání.To je odpověď i na tvé otázky "jaký je jeho účel a proč byl zřízen".Možná jsem naivní,ale myslím si,že své webky platí sami,což na serveru estranky.cz nemusí být zase až tak finančně náročné.U příslušných článků a zpráv uvádějí zdroj,ze kterého čerpají.Netuším,jestli pisatelé článků jsou členy redakčního týmu,ale domnívám se,že ne.Nevím,co jsi našel na Zvědavci.Já tam našel jen zlobné výpady,pramenící zřejmě ze závisti.Mi se tyto stránky líbí.Některým návštěvníkům asi ne. Ale je jejich věc,na kterou stranu společnosti se zařadí.Zajímavé je to,že někteří z odpůrců nadávají redakci do židů,zatím co jiní o nich říkají,že jsou fašisti.To samo o sobě signalizuje to,že redakce nestraní ani jedné ze zmiňovaných skupin.Kam patříš,nebo nepatříš ty,je tvá věc.Máš na vlastní názor právo. Já,stejně jako řada dalších, mám tyhle stránky rád a výběr uveřejněných článků mi vyhovuje.Jiní možná,chodí raději na jiné stránky.
Pro admina:Pokud jsem se v něčem zmýlil,budu rád,uvedeš li věc na pravou míru.

Noblue

(Honkie, 7. 8. 2007 16:04)

že jsi antisionista je především tvůj problém, a že autoři těchto stránek stojí na straně rozumu je zcela evidentní, mají to tu totiž padni komu padni, proto asi nechápeš....
Jinak - tohle není žádný článek, je to jen zpráva, nic víc... napadneš i hlasatele, když ti přečte zprávu v TV?

Historická pravda.

(Noblue, 7. 8. 2007 14:52)

Po srozumitelném článku o cikánech, s nímž nelze nesouhlasit, nyní čtu tohle. Kdo žil po staletí na území někdejší Palestiny a kdy se tam začali znovu stahovat židé? A kdy z něj v dávné historii odešli a proč?
Dokáži si odpovědět sám ale napadá mi otázka:
Co je zač tenhle server? Jaký je jeho účel, proč byl zřízen a kdo platí jeho provoz?
Na stejnou otázku jsem narazil už v souvislosti se serverem Zvedavec a odpovědi, kterou jsem si na netu našel, se dá věřit. Nejsem zastánce multikulturalismu u nás, ač velký kus světa jsem nejen navštívil, ale měl možnost jej i hlouběji poznat.
Mám "jinak" zdravý rozum, než autoři článků na tomto webu a také vlastní historickou paměť.
Znovu jsem si potvrdil, že mezi české pravicové konzervativce a jejich sympatizanty s nenávistí ke všemu, co není modré a s černobílým viděním, jako měli komunisté, nepatřím.

Kradení textů?

(Leo, 5. 8. 2007 22:32)

Anebo vy snad máte souhlas Israel National News a webu Eretz.cz, od něhož jste ukradli překlad?

Izraelci

(Jirka, 5. 8. 2007 2:14)

do nich a palestince smette taky at je pokoj od tech psu

Těrazky som majorom,

(Major Terazky, 5. 8. 2007 0:35)

a klukům Izraelským držím palce!

Izrael

(Vladan, 20. 7. 2007 23:14)

Fandim a sympatizuji s IZRaELEM.Smrt fanatickym mohamedanum