Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč mít Židy rád...?

25. 6. 2007

Ve světě plném antisemitů není snadné upřímně odpovědět na výše uvedenou otázku. Proč tedy mít Židy rád? Nejvíc mě nich asi fascinuje, že se v Izraeli dožívají tak vysokého věku. Ženy 82 roků, muži 78. Momentálně je zde 1015 obyvatel židovského původu ve věku nad 100 let, dva mají dokonce 119 roků. Jak je to možné, když přežili hrůzy hrůz jménem vyhlazovací koncentrační tábory, a dnes aby zase byli neustále ve střehu, jestli se nestanou oběťmi sebevražedných atentátů či raketových útoků Hizballáhu nebo Hamasu?

 

Můžete si být jisti, že tento věk odpovídá skutečnosti; základní pravidlo, podle něhož se určuje pravost židovství, spočívá v tom, že jediný pravý Žid je ten, kdo se narodil židovské matce. Otec se nepočítá, ten prý není nikdy jistý. Rok 5767 je dán Starým zákonem, podle něho byli Adam s Evou stvořeni v roce 3761 před občanským letopočtem.

 

Židy mám prostě rád, jelikož mají smysl pro humor a s chutí si dělají legraci sami ze sebe. Tady je několik důkazů:

 

Angličan má milenku a manželku a miluje manželku. Francouz má milenku a manželku a miluje milenku. Američan má milenku a manželku a miluje svého souseda. Ital má milenku a manželku a miluje pizzu. Žid má milenku a manželku a miluje svoji matku.

 

**

 

Potkají se dva židé a jeden říká tomu druhému:
Prosím tě, nemohl bys mi půjčit tisíc šekelů?
Nemám u sebe ani šekel! říká dotázaný.
A co doma?
Doma? Děkuji, všichni zdrávi!

 

**

 

Chucpe je Židy charakterizován asi takto:
Mladík je souzen pro vraždu svých rodičů a žádá soud o shovívavost, protože je sirotek

 

**

 

Co se stane, když spadne do kafe moucha...? Angličan - odhodí šálek a odejde. Američan - vyndá mouchu a kafe vypije. Číňan - sní mouchu a kafe vyhodí. Japonec - vypije kafe s mouchou, protože moucha je zdarma. Izraelec - prodá kafe Američanovi, mouchu Číňanovi a koupí si novou kávu. Palestinec - obviní Izraelce z násilného činu hození mouchy do kávy, požádá OSN o pomoc, vezme si půjčku od Evropské unie na koupi nové kávy, peníze však použije k nákupu výbušnin, dá si je na tělo a vyhodí se do vzduchu v kavárně, ve které se Angličan, Američan, Číňan a Japonec snaží vysvětlit Izraelci, že je příliš agresivní …

 

**

 

Společně pouští šli křesťan, muslim a žid. Najednou před sebou na zemi spatřili hromadu zlaťáků. Zaradovali a děkovali Bohu za ten dar. Pak se rozhodli, že také Bohu náleží část jejich pokladu, nakreslili tedy v písku kruh a křesťan řekl:
„Vyhodíme peníze do vzduchu; ty, které dopadnou dovnitř kruhu, dáme Bohu, zbytek si rozdělíme".
Muslim nesouhlasil: „Ty, které dopadnou mimo kruh, dáme Bohu a ty uvnitř kruhu si necháme!"
Žid je přerušil a prohlásil: „Vyhodíme peníze do vzduchu, Bůh si z nich vezme, co uzná za vhodné a ty, jež spadnou na zem, si pak rozdělíme!"

 

**

 

Na procházku po Golanských výšinách se spolu vydali Jásir Arafat a Ariel Šaron. Vtom uviděli, jak přes cestu valí svoji kuličku humusu hovnivál.
„Poslyš, Jásire, když toho brouka sníš, dám ti deset šekelů!" řekl Ariel Šaron.
Arafat bez zaváhání skarabea snědl a Šaron mu dal domluvenou částku. Šli dál a znovu spatřili hovnivála.
„Hele, Arieli, když toho brouka sníš, dám ti deset šekelů!" řekl Jásir Arafat.
Šaron nezaváhal, snědl hovnivála a vzal si od Arafata zpátky svých deset šekelů. Pak se zamyslel, zakroutil hlavou a řekl:
„Poslyš, Jásire, proč jsme vůbec ty brouky jedli...?"

 

**

 

Židy mám zkrátka rád. Nejen proto, že objevili pro lidstvo Boha, přinesli nám Desatero a napsali Starý zákon a že nejslavnějším člověkem se stal židovský rabín jménem Ježíš Kristus. Židé mě fascinují i tím, že jsou to srandisté a že přesto, že je jich na světě jen 12 miliónů, získali už 170 Nobelových cen, zatímco třeba muslimové se skoro 1,4 miliardami mohamedánů jich mají jen devět...

 

Autor: Břetislav Olšer - zdroj zdeLinkuj.cz!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

for radek

(classic, 26. 6. 2007 19:47)

hmm jasne, Izrael vzniknul a protoze vse bylo idylicky a nuda vladla na pousti hned na druhy den izrosi napadli libanon syrii jordansko a egypt. ale na obed se uz zas nudili a tak si rekli, ze odpoledne by mohli jeste zautocit na irak.

Proč židy nenávidět

(Radek, 26. 6. 2007 19:37)

Tak chlape ty jsi trošku mimo. Jestli nevíš tak Izraelci byli první kdo zaútočili na palestinu. Dostali od ostatních vlastí zemi aby měli svou vlast, ne jen národ a místo aby se stáhli tak začali útočit. IZRAEL dává nejvíc peněz na zbrojení. V době kdy se nejvíc bojovalo tak měl Izrael nejlepší stíhačky, tanky a zbraně. Koukni se do encyklopedie lidstva. S kým vším ihned Izrael co dostal vlast bojoval. Pak tady něco remcej že to jsou chudáci.