Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč mít Židy rád...?

25. 6. 2007

Ve světě plném antisemitů není snadné upřímně odpovědět na výše uvedenou otázku. Proč tedy mít Židy rád? Nejvíc mě nich asi fascinuje, že se v Izraeli dožívají tak vysokého věku. Ženy 82 roků, muži 78. Momentálně je zde 1015 obyvatel židovského původu ve věku nad 100 let, dva mají dokonce 119 roků. Jak je to možné, když přežili hrůzy hrůz jménem vyhlazovací koncentrační tábory, a dnes aby zase byli neustále ve střehu, jestli se nestanou oběťmi sebevražedných atentátů či raketových útoků Hizballáhu nebo Hamasu?

 

Můžete si být jisti, že tento věk odpovídá skutečnosti; základní pravidlo, podle něhož se určuje pravost židovství, spočívá v tom, že jediný pravý Žid je ten, kdo se narodil židovské matce. Otec se nepočítá, ten prý není nikdy jistý. Rok 5767 je dán Starým zákonem, podle něho byli Adam s Evou stvořeni v roce 3761 před občanským letopočtem.

 

Židy mám prostě rád, jelikož mají smysl pro humor a s chutí si dělají legraci sami ze sebe. Tady je několik důkazů:

 

Angličan má milenku a manželku a miluje manželku. Francouz má milenku a manželku a miluje milenku. Američan má milenku a manželku a miluje svého souseda. Ital má milenku a manželku a miluje pizzu. Žid má milenku a manželku a miluje svoji matku.

 

**

 

Potkají se dva židé a jeden říká tomu druhému:
Prosím tě, nemohl bys mi půjčit tisíc šekelů?
Nemám u sebe ani šekel! říká dotázaný.
A co doma?
Doma? Děkuji, všichni zdrávi!

 

**

 

Chucpe je Židy charakterizován asi takto:
Mladík je souzen pro vraždu svých rodičů a žádá soud o shovívavost, protože je sirotek

 

**

 

Co se stane, když spadne do kafe moucha...? Angličan - odhodí šálek a odejde. Američan - vyndá mouchu a kafe vypije. Číňan - sní mouchu a kafe vyhodí. Japonec - vypije kafe s mouchou, protože moucha je zdarma. Izraelec - prodá kafe Američanovi, mouchu Číňanovi a koupí si novou kávu. Palestinec - obviní Izraelce z násilného činu hození mouchy do kávy, požádá OSN o pomoc, vezme si půjčku od Evropské unie na koupi nové kávy, peníze však použije k nákupu výbušnin, dá si je na tělo a vyhodí se do vzduchu v kavárně, ve které se Angličan, Američan, Číňan a Japonec snaží vysvětlit Izraelci, že je příliš agresivní …

 

**

 

Společně pouští šli křesťan, muslim a žid. Najednou před sebou na zemi spatřili hromadu zlaťáků. Zaradovali a děkovali Bohu za ten dar. Pak se rozhodli, že také Bohu náleží část jejich pokladu, nakreslili tedy v písku kruh a křesťan řekl:
„Vyhodíme peníze do vzduchu; ty, které dopadnou dovnitř kruhu, dáme Bohu, zbytek si rozdělíme".
Muslim nesouhlasil: „Ty, které dopadnou mimo kruh, dáme Bohu a ty uvnitř kruhu si necháme!"
Žid je přerušil a prohlásil: „Vyhodíme peníze do vzduchu, Bůh si z nich vezme, co uzná za vhodné a ty, jež spadnou na zem, si pak rozdělíme!"

 

**

 

Na procházku po Golanských výšinách se spolu vydali Jásir Arafat a Ariel Šaron. Vtom uviděli, jak přes cestu valí svoji kuličku humusu hovnivál.
„Poslyš, Jásire, když toho brouka sníš, dám ti deset šekelů!" řekl Ariel Šaron.
Arafat bez zaváhání skarabea snědl a Šaron mu dal domluvenou částku. Šli dál a znovu spatřili hovnivála.
„Hele, Arieli, když toho brouka sníš, dám ti deset šekelů!" řekl Jásir Arafat.
Šaron nezaváhal, snědl hovnivála a vzal si od Arafata zpátky svých deset šekelů. Pak se zamyslel, zakroutil hlavou a řekl:
„Poslyš, Jásire, proč jsme vůbec ty brouky jedli...?"

 

**

 

Židy mám zkrátka rád. Nejen proto, že objevili pro lidstvo Boha, přinesli nám Desatero a napsali Starý zákon a že nejslavnějším člověkem se stal židovský rabín jménem Ježíš Kristus. Židé mě fascinují i tím, že jsou to srandisté a že přesto, že je jich na světě jen 12 miliónů, získali už 170 Nobelových cen, zatímco třeba muslimové se skoro 1,4 miliardami mohamedánů jich mají jen devět...

 

Autor: Břetislav Olšer - zdroj zdeLinkuj.cz!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ano ale

(Königsdorf, 2. 5. 2008 14:59)

Není důvod nemít rád židy, kteří jsou zábavní, vtipní, ochotni pomoci, přátelští. Ale pak jsou zde ti,díky nimž vznikla rčení "ceny jak u žida" "to je židárna"....To jsou ti, kteří v minulosti ale i dnes zneužívali lidské nouze, bídy a jejich potřeby k tomu, aby těžce profitovali. A těmi opovrhuji. Lépe dělit svět na slušné a ostaní než na židy a ostatní.

Ja taky.

(Marta, 7. 12. 2007 23:35)

Autorovi velky dik za posledni odstavec ,jak v kratkosti shrnul to,co by si lide meli uvedomit.A jeste to,kolik nadanych lidi bylo za valky zlikvidovano o co byl svet pripraven,ve vsech zanrech,medicina...hudba,atd..

Ahoj Hano,

(Atllanka, 28. 8. 2007 15:36)

nechceš se podělit o svoje zkušenosti, napiš nám rádi to uveřejníme. Email najdeš v rubrice Email vlevo na stránce.
Hezký den přeje Atllanka:)

Listost...

(hana, 28. 8. 2007 15:26)

a jeste je mi uprimne lito: Radka, nekoho s nickem Znamy a s nickem Skrewdriver77... bohuzel idiotu je vsude plno s hubou plnou kecu a v hlave prazdno...

litost...

(hana, 28. 8. 2007 15:18)

Me je osobne izraele lito, zeme, ktera je po celou dobu sve existence ve strehu, kde muzi a zeny jdou pekne spolecne na vojnu, kde pred obchodnim domem se kazdy podrobi osobni prohlidce ... Preji jim aby jednou nasli mir, protoze si ho tento narod konecne zaslouzi..... jo v Israeli jsem zila a v Emiratech taky...

Láska?

(heartborne, 15. 8. 2007 13:20)

Myslíte si, že lidé, kteří (zatím) neumějí vyjádřit svůj názor jinak než urážkou, si nezasluhují stejně lásky jako ti ostatní?

dobrý

(špagetka, 14. 8. 2007 9:42)

Není mi ještě příliš jasné,kdo jsi,ale v názoru na židovské náboženství a kulturu se shodneme.Chci k judaismu konvertovat,tak pátrám na internetu po stránkách na toto téma.Jiná věc je názor na politiku.Svatá země patří těm,komu ji svěřil Hospodin-chvála budiž Jemu.V Bibli je to zcela jasně napsáno,a tento posvátný text má větší hodnotu než všechny rezoluce OSN a "mírové"smlouvy dohromady!

pro Skrewdrivera77

(Jan Havel, 5. 8. 2007 13:31)

je neuvěřitelné, jaké bláboly a lži tu šíříš, jsi buď fanatický nacista, muslimský sebebuch a nebo jednoduše a prostě nevzdělaný blbec - což se ani jedno vzájemně nevylučuje.
Je to přesně naopak jak tu ty píšeš, palestinci jako národ vůbec neexistují, jsou to arabové, kteří se kdysi dávno usídlili na území Židů, pocházejí z Libanonu, Jordánska atd... Když byli za II.světové války téměř vyvražděni Židé v Evropě, dostali toto území podle přís. mandátů zpět. Přesto si od Arabů, kteří se tam mezitím usadili, většinu území odkoupili zpět do svého vlastnictví. Jsi neuvěřitelný ignorant a lidská svině, když tu píšeš to, co píšeš! Mluví z tebe odvěká zášť a po generace pěstovaná nenávist tvých předků, kteří ti do genů zapsali jen jediné - závist a nenávist ke všemu lepšímu, než jsi ty!
Jednou se udávíš svou nenávistí a nebude to trvat dlouho, o tom jsem přesvědčen!

Skrewdrivere,

(Benjamin Disraeli, 5. 8. 2007 12:38)

98 procent území Židé od Palestinců koupili. Tobě by se líbilo, kdyby minulý majitel tvého domu, který dostal zaplaceno, přišel a odbouchl se ti v domě jen proto, že si chce nechat peníze a tebe z domu vyhodit?

Co to je?

(Skrewdriver77, 5. 8. 2007 11:10)

Co to je za blabol? o:
Pred 48 rokem minuleho stoleti, tato zeme patrila arabum. Jedine, co zide provedli byl fakt, ze sebrali zem lidem, kteri tam zili tisice let. Odvolavali se na fakt, ze jim tato zem, pred vice nez 2000 lety, patrila. Ovsem to by bylo asi stejne, jako kdyby nas zabral sousedni stat se stejnym dvodem.
Samotna podpora Izraele je tak ohromna, ze nemaji zapotrebi sami investovat do zbrojniho prumyslu. USA, Anglie, ci evropske staty jsou hlavnim zdrojem jejich prijmu.
Ale abych to ukoncil. Kdyby me nekdo vyvrazdil rodinu, obehnal me posledni uzemi ostnatym dratem a jeste bych musel poslouchat lzi o tom, jak jsem jim ublizil, tak si na sebe ty bomby pridelam take. ;)
Kdyz uz nekdo pise o historii ci o politickych vecech, mel by tyto veci znat. Uznavat nekoho na zaklade vtipu, mi prijde dost posetile.

proč mít rád Araby

(Reynevan, 1. 8. 2007 10:12)

Nic proti Židům nemám, ale před několika měsíci jsem byl na služební cestě v Izraeli a Jordánsku, tudíž mohu z vlastní zkušenosti porovnat obyčejné Židy s obyčejnými Araby. Kdybych je měl přirovnat k některým evropským národům, pak bych Izraelce přirovnal k Němcům a Araby k Řekům. Arabové jsou oproti Izraelcům mnohem pohostinější , otevřenější a přátelštější. Vím, že když každý den v televizi sledujeme Araby, kteří pobíhají se samopaly po ulici a řvou fanatická hesla, těžko si je můžeme představit jako normální lidi, ale ujišťuji vás, že většina Arabů jsou normální slušní lidé, kteří mají sice trochu jinou mentalitu, ale dá se s nimi bez problémů vyjít.

proč mít rád Izrael

(hajty, 30. 7. 2007 12:08)

Pokud vím, tak před r. 1948, kdy vznikl Izrael byla Palestina Britský protektorát,a britská vláda striktně dohlížela na to, aby se mezi Židy nešířily zbraně-speciálně těžké. Vznik státu Izrael umožnilo Společenství národů(předchůdce OSN), které si ho odhlasovalo nadpoloviční většinou. A hned druhý den po vzniku státu ho napadly pravidelné armády okolních arabských států vyzbrojené děly a tanky, spolu s útokem palestinských polovojenských band, které útočily zevnitř nového státu. Sami Izraelci měli díky zbrojnímu embargu britů jenom ruční zbraně a i těch měli málo. To, že se dokázali ubránit, považuju za jeden z největších vojenských úspěchu v dějinách. A jinak v Izraeli jsem byl a od té doby je obdivuju-to co dokázali v podmínkách 5O let trvající permanentní války, uprostřed puště vybudovat, je ohromující.
A co se týče šestidenní války-o které tu byla řeč jako o válce útočné, nevím, co by pisatel dělal, kdyby žil ve státě, který je tak malý, že v případě útoku není kam ustoupit a kdyby sousední stát s desetkrát větší rozlohou i populací neustále rozhlašoval, že tebe a všechny obyvatele vyvraždí a náš stát zničí.Nevím, jestli bys čekal, až ty výhružky uskuteční.

Radek je komunisticky blb

(Vladan, 20. 7. 2007 23:18)

Izrael musi davat velke penize na zbrojeni aby se mohl uspesne branit fanatickym muslimum kterym jsou od detstvi vymivany mosky.AT ZIJE IZRAEL

Ano!

(adal, 1. 7. 2007 23:15)

Izrael je stále vyvoleným národem - a až se obrátí k Ježíši Kristu, začnou se dít věci... .-))

Ostrůvek civilizace

(Dr.Faust, 29. 6. 2007 19:29)

Izrael je vcelku normální země, ale má tu smůlu, že má nenormální sousedy. Vše je zde srovnatelné ze západní Evropou. Kdyby se palestinci chtěli dohodnout, tak už by dávno byla věc vyřízena a mohli by bohatnout spolu s Izraelem. Bohužel, jak se zdá, typický palestinec raději běhá po ulici s kalašnikovem a střílí po svých, než by se snažil o jakoukoli formu míru. Přestože jde o velmi složitou historii a pravdu mají asi obě strany, nemohu stranit lidem, kteří po neúspěchu jejich politické strany jdou do ulic střílet.

pro hnus pod nickem známý

(Jeden člověk, 29. 6. 2007 15:54)

Víš o tom, že jsi nic, nula a poddruh?

nechapu

(znamy, 29. 6. 2007 13:44)

jak může někdo soudný sesmolit podobnou slátaninu fůůůůj, staďte se pane Olšere, chce se mi z Vás zvracet.

Nejlepší národ

(LoL, 28. 6. 2007 20:03)

Jo za svůj vyvolený národ je Bůh asi prohlásil proto, že tenkrát ještě ten český neexistoval. :-)
Mám je rád, máme toho tolik společného, ale rozdíl tu je nyní zásadní. Je snažší odolávat nepříteli zvenku než zevnitř. Takže my jsme prošli těžší zkouškou Boží. Oni nebyli zasaženi jako my érou ruského bolševismu. Takže nejsou teď tak poškození, zkryplovatělý. Ale my se z toho snad vyhrabeme, duše českého národa se vyléčí. A budeme jim opět konkurovat na pozici nejlepšího národa.

pro Milan

(Chachar, 27. 6. 2007 9:51)

Ano, Israel je úspěšný, ne-li nejúspěšnější stát světa, co se týče sebeobrany, a proto je tak nenáviděn nic neumějícími závistivými zmetky.....

Dobré

(Milan, 27. 6. 2007 6:58)

Přesně,dnes se od nich může učit celá EU,co je obrana vlasti.Pěkný článek.