Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vymývání mozků v Čechách?

4. 10. 2007

Komentáře

Přehled komentářů

vojto,

(anežka česká, 28. 5. 2007 18:35)

to není nahrané, takoví stojí pořád na Václaváku a taky u Anděla, a ve všech velkých městech, šíří prý evangelium...

jsou to podvodníci

(petr, 28. 5. 2007 18:27)

pustil jsem si ze záznamu ten pořad o těch lidech z toho triumfálního centra,ale musím říct že né víry ale spíše nějaké čekárny v blázinci.toto nemá s vírou nic společného ,nejhorší že si berou do úst jméno ježíše krista a svádějí lidi do bláznovství.s křesťanstvím ani s hnutím víry to nemá nic společného.

no nazdar

(vojta, 28. 5. 2007 18:11)

tak kdo vstopi do takovyho spolku musi byt evidentne mimon. Ja jsem katolik, a pokud bych se nekdy vyskytl na takovehle akci, okamzite bych odesel, protoze to nema s virou nic spolecneho. Taktez video ... jak nejakej blbecek hlasa slovo Bozi na staromaku (je to tu nekde na strankach) myslim ale ze zrovna tohle video je naprosto nahrane. Podobne jsme si hrali na stredni skole... ovsem na jine tema, kterym jsme neshazovali a neztrapnovali verici lidi.

A ještě:

(Gregory, 10. 5. 2007 18:40)

Pokud jde o Triumfální centrum víry, tak to jsou stejní úleťáci jako podmolíkovci, to nemá s křesťanstvím a hnutím víry až tak moc co dělat, protože ty blbosti co tam produkujou Kozohorský a Szlaur, ty jsem nikdy ve Vodě života ani Slovu života neslyšel. Nicméně je fakt, že jsem mimo tyto církve od roku zhruba 97-98, takže se tam třeba něco změnilo k horšímu, ale nemyslím si to, protože poslední kázání Ulfa Ekmana v Brně rozhodně nebylo o prosperitě, a když tam jedna ženská začala dělat takový ty hovadiny co se dělají v Triumfálním centru, polohysterický smích. tranz atd., tak ji okřikl s tím, že Duch svatý není magor aby tohle dělal a že tyhle kašpárkoviny nejsou z Ducha :O)

hmmm

(Gregory, 10. 5. 2007 18:36)

Jde jasně o infiltraci falešnými proroky, lhostejno zda katolickými, pravoslavnými, charizmaticko či liberálně protestantskými, kteří prorokují co jim démon vnuká. Kteří věří, že ulhaný, pyšný, líný, cizoložící, či homosexuální křesťan, zejména je-li vedoucím, je a bude jistě spasen, i když se za své hříchy sám před sebou nestydí a chce tyto hříchy milovat navěky.

No já to nepochopil

(Vlk, 10. 5. 2007 18:34)

Do teď jsem nepochopil, proč Szlaur a Kozohorský svoje "kázání" křičí a proč používají haleluja, místo čárky. A taky proč každou blbost opakujou dva až pětkrát po sobě a dělají dlouhý pomlky. Proškrtat to jejich kázání o ty pomlky, opakování a haleluja, tak se z hodiny stane tak maximálně osum minut nesmyslů, většinou mimo Bibli a logiku!

Viděl jsem to...

(Gregory, 10. 5. 2007 18:00)

Viděl jsem to a srdce mě nad těmi lidmi bolí. Hulákát do prázdných ledniček, aby tam bylo máslo nebo do peněženek, aby tam Bůh seslal nějaký prachy? Jiné evangelium, jinak se tomu říci nedá. Nevím, jestli hlas, upozorňující na nebezpečí těchto křesťansky se tvářících sekt, zní dostatečně hlasitě. Asi by to chtělo více takových pořadů...
V tom "Centru triumfální víry" si prý jednou ti shromáždění v nějakém extatickém stavu dávali na hlavu dámské vložky... Myslím, že to CTV by mělo být pro ostatní hnuťovíráky silným varovným příkladem, kam až tato ideologie může dojít...

hm hm hm

(Sasanka, 10. 5. 2007 17:50)

Popis lidi, hlásajících a praktikujících doktríny všelijakých "jiných evangelií" v různých křesťanských společenstvích a misijních organizacích, jako nyní i u nás v současnosti, se dá najít třeba v 2. Timoteovi 2, 16-18:
Cituji: Neboť takoví lidé půjdou stále dál ve své bezbožnosti a jejich učení se bude šířit jako rakovina. K nim patří Hymenaios a Filétos, kteří zbloudili z cesty pravdy, když říkají, že naše vzkříšení už nastalo; tak podvracejí víru některých bratří..... asi tak...

hmm2

(raddy, 10. 5. 2007 12:02)

tedka jsem to sledoval dal
takovy trapny lzi co tam mele ten radoby kazatel - Jezis pry podle bible byl ten nejradostnejsi :D LOL tak tohle je fakt pekna blbost, Jezis byl sice Buh ale byl v lidskem tele, normalne prozival to co vsichni lide, dyt X kapitol v Novem zakone je venovano tomu jak Jezis place a ma strach z toho ze ma byt ukrizovat...

hmm

(raddy, 10. 5. 2007 11:58)

tohle nema s krestanstvim moc spolecneho... zivot s Bohem neni jenom o tech skvelych chvilich, ale i o tech horsich... "evangelium prosperity" odmita jakykoliv smutek atd., coz je lez pac v zivote jsou dycky smutky, ti co rikaj ze to nepatri do zivota tak vlastne vybiraji jenom kousek toho co Buh stvoril...
tohle neni o duchovnich zazitcich ale o emocech a psychologii to co tam provozujou

pro Pozorovatele

(Verena, 9. 5. 2007 17:51)

Hm, dobrý.... Ale jsi si jistý, že to nepřeroste zase v pálení čarodejnic? Dokud jsou sekty v menšině, jsou pokorné a hodné, ale co když získají na síle?
A dále si také myslím, že tady je hodně dlužná škola i media, které si tohoto fenomenu všímají jen velmi okrajově a místo kvalitních rozborů se dočkáme vždy jen jednou za čas nějakého výkřiku do tmy... aby to zase na pár let usnulo. Mladí lidé tak přichází do spárů agitátorů zcela nepřipraveni... doslova jako ovce.
O těchto hnutích se mluví opravdu málo, a zajímavé taky je, že vydělávají a přitom nejsou registrovaní, tak jak to je možné? Nebo nějak odvádějí daně z těch peněz co tam vybírali do kbelíku? Tolerance je dobrá věc, ale neměla by přerůst v benevolenci k nedodržování zákona, nemyslíš?

Klid, nic se neděje.

(Pozorovatel, 9. 5. 2007 16:36)

Lidi neblbněta a buďte rádi, že jednotlivé složky společnosti jsou různého i protichůdného smýšlení. Takováto společnost se dokáže, myslím si, ve vzájemné interakci různě smýšlejících lidí zdravěji rozvíjet, i když to může být někdy i bolestivé. Společnost směřuje svým vývojem k uniformitě myšlení a to se mi zdá být nebezpečné. Vždy, když jedna složka společnosti jaksi přerostla a začala ovládat jiné svojí ideologií(komunizmus, fašizmus,církev ve středověku atd.) zvětšovalo se pnutí ve společnosti, které mnohdy vyústilo v ozbrojený konflikt. Buďme tedy smířeni s tím, že existují lidé s odlišným názorem i když ho někdy prezentují, na náš vkus, příliš emotivně až se jim přitom výkonu křiví obličej a od úst jim létají sliny. Nechme se od nich masírovat, protože nám tím pomáhají a vychovávají si tak, mnohdy nevědomě, opozici. Opozici, která se zdviženým prstem se bude snažit, aby se některé extremistické názorové proudy nerozlily nad míru únosnosti pro zdravou společnost. Já se obávám stejně těch, kdo umlčují extrémisty, aniž by ti měli šanci vyslovit svůj názor, jako extrémistů samých.

Kazatel nebo Hitler?

(Stříbrná metalíza, 1. 5. 2007 14:44)

Na začátku videa jsem si říkal, že jde jen o nějakého bláznivého mladého kluka, který šaškuje po podiu a ostatní se dobře baví. Zatrnulo mi až při vystoupení staršího pána kolem půlky pořadu. S obličejem zkřiveným hněvem ( nad tupostí nevěřících? ) řval po lidech, až mu sliny lítaly od úst, to, co prováděl pravačkou, silně připomínalo hajlování, shrbená postava evokovala dravce vrhajícího se na kořist, napůl jsem čekal, kdy vycení zuby a vtrhne mezi přihlížející.
Další ránu mi zasadila paní o berlích. To, že jí de fakto řekli v církvi, že když není zdravá, je bezcenná a nesmí pro Boha udělat nic, zřejmě pro něj asi ani neexistuje, je minimálně necitlivé a spíš bych to nazval zhovadilostí a svinstvem vypatlaných mozků, stavících svůj tělesný stav nad duševní a nepřipouštějících žádnou odchylku. Všichni budeme 185 cm vysocí, plaví a modroocí???
Shrnuto - asi jde o Boha, který si vybírá jen zdravé, krásné a silné jedince. Pak bude Bůh árijec a kazatel Hitler. Nebo obráceně?!?

pro Ach jo,

(Pesfilipes, 30. 4. 2007 17:37)

hele, 400 milionů o)))))? To je skoro jako je 4procentních, ne? :D)))))

Viděla jsem co jsem viděla,

(Samantha, 30. 4. 2007 17:25)

a viděla jsem sektu se všemi atributy výdělečné činnosti, o to nechutnější, o co více se tam demagogicky a pokrytecky křičelo tzv. "Slovo Boží". Nechápu, že někdo se neštítí takto pokrytecky vydělávat na hlouposti a naivitě druhých, a ještě k tomu se snažit získat společenskou úctu a uznání.
Nejsem věřící, ale kdybych byla, doufala bych, že všichni ti samozvaní Boží zvěstovatelé skončí jednou v pekle, v tom stejném pekle, jímž se snaží zastrašovat, a v nějž se snaží uvrhnout všechny ostatní lidi, co nepropadli jejich ohlupovačskému učení.
Vím, že je jim jedno, co já si myslím a přeji, protože sami dobře vědí, že žádné peklo ani nebe není. Oni jen kdysi sami podlehli v mladické nerozvážnosti nějakému tomu pastorovi, a dnes, když většina jejich stejně postižených vrstevníků prohlédla a odešla, oni zůstávají, protože se nejspíš sami stali pastory, a zjistili, jak se dá na hlouposti a omezenosti druhých slušně vydělávat. Myslím totiž, že jen ti, co tomuto bludnému učení sami opravdu nevěří, mohou tak odvážně a bez skrupulí tady psát o neobjektivitě a tendenčnosti pořadu ČT, který přitom nijak s ničím nemanipuloval, jen nechal diváka koukat a zírat...
A já tedy koukala a zírala, a myslím, že i pochopila mnohé.....

Vymývání mozků?

(Ach jo, 30. 4. 2007 12:47)

Ano vymývání mozků, ale ze strany ČT. Zcela účelově vytvořený pořad, který si ničím nezadá s pořady z éry tzv. socialistického Československa. Je jednoduché natočit pořad s jedním samozvaným expertem na náboženské hnutí, vzít jako bernou minci čtveřici zakomplexovaných a zklamaných jedinců a odvrhnout zkušenost zhruba 400 miliónů lidí na této planetě, kteří se k tomuto učení hlásí. ČT by se měla zamyslet nad svou objektivitou. Je smutné, že autoři stránky dělají této ubohosti ČT reklamu!