Jdi na obsah Jdi na menu
 


Názor k radaru USA

6. 11. 2007
Rád bych tímto oslovil ty, kteří jsou odpůrci umístění radaru na našem území. Tím ale nemyslím křiklouny, kteří tady, jakož i jinde na internetu, vykřikují pouze vulgárnosti a urážky na adresu těch, kteří s umístěním radaru u nás souhlasí.
 

Zkusme se spolu na chvilku zamyslet a pokud budete chtít, klidně si svůj odmítavý názor ponechte, stejně, jako si já ponechám ten svůj.

 

Argumenty odpůrců radaru mi připadají (a to bez toho,že bych chtěl někoho urazit) nejen nelogické,ale především zbabělé. Proč? Tak já Vám to tedy povím.

 

Jsme v situaci, kdy se hlásíme k nějakému obrannému systému. Jistě, že očekáváme, že v případě našeho napadení nám spojenci pomohou. Jenže odmítáním radaru jim otevřeně říkáme, že nejsme ochotni účastnit se čehokoliv, co by mohlo v budoucnu našemu a už vůbec ne jejich napadení zamezit.

 

Pocit, že nám žádné nebezpečí nehrozí je projevem krátkozrakosti a hlouposti. Pštros, s hlavou zabořenou do písku sice odmítá vidět blížící se nebezpečí, ale to zdaleka neznamená, že žádné nebezpečí nehrozí.

 

Stejně tak pocit, že zrůdnosti, které se odehrávají daleko od nás, se nás netýkají, je nebezpečný a ošidný. 

 

Pokud se totiž nebezpečí stane reálným, bude už na stavbu např.radaru pozdě. Zda radar bude chránit nás, nebo kohokoliv jiného je úplně jedno. Nás vůči některým nebezpečím chrání zařízení, umístěná na území jiných států. Ale co je nám po nich,že?

 

Ať si postaví radar někde jinde a chrání nás odjinud! Takhle to myslíte? Takže - klidně si nechej svůj názor, ale já říkám: RADAR ANO!

 

Ukažme světu, že nežebráme o ochranu, ale že se chceme účinně podílet na obraně nejen vlastní, ale i na obraně území a životů našich spojenců. To je zhruba vše, co jsem Vám chtěl říci.

 

Snad ještě to, že celý civilizovaný svět by podle mě měl být povinen, snažit se zabránit případnému nebezpečí.Byl bych rád, kdyby i náš malý stát byl konečně ostatními chápán, jako součást civilizovaného světa.

 

Omlouvám se za velmi obecnou polohu svého příspěvku, ale odborné argumenty raději přenechám odborníkům.


A ještě něco k charakteru odpůrců radaru,žijících v lokalitě,kde by měl být radar umístěn. Ještě před pár dny bylo jedním z jejich nejpádnějších, byť nesmyslných argumentů to, že chtějí chránit své děti proti negativním účinkům záření radaru. Dnes už jim, pokud ovšem dostanou tučnou finanční kompenzaci, rakovina jejich milovaných zřejmě dětí nevadí.

 

Co k tomu dodat?

Výborný článek k tématu také zde


Linkuj.cz! pošli na vybrali.sme.sk


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

fyzika

(Jiri Orten, 30. 11. 2010 20:33)

Vazeny autore.
Byl jsem od samotneho zacatku proti radaru. A to z jednoduchych duvodu. Jakozto astofyzikovi mi bylo po par vypoctech jasne, ze tento radar neni urcen pro ochranu CR. Sve vypocty jsem porovnal s udaji na webu MO a pote poslal primo MO. Kde mi asi po mesici odpovedeli, ze mam pravdu a ze informace ktere uvadeji na webu (ale i jinak publikovane), jsou "nepresne" a prislibili napravu. Samozrejmne nic se nestalo. Nebudu Vas zatezovat detaily vypoctu. Staci kdyz uvedu, co je napsano primo na webu MO. "Utok raketou z Iranu, by mohl zasahnout CR cca. do 10min. Raketa vystrelena z Iranu na USA by letela 20-25min". A ted mi autore vysvetli, jakto ze raketa na CR leti 10min (cca. 2.800km za 10min.) A na juses 20min (12.000km). Neprijde Vam to autore trosku zvlastni?? Co treba presentovane trajektorie letu techto raket? Kazdy fyzik Vam rekne, ze vypoustet rakety proti smeru rotace zeme (jak nam propagandiste tlacili do hlav), je nesmysl rovnajici se tuposti. Zkuste se nad tim zamyslet. Vim, ze je snazsi papouskovat co Vam do hlavy nalila media, ale preci si jen dejte praci a zkuste u informaci, ktere prijimate premyslet a NE PASIVNE NEKRITICKY PRIJIMAT. Prave z takovetoho chovani/vnimani sveta, by mel bolsevik velkou radost.
Jinak cas ukazal, ze jsem mel pravdu (http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/213329-radar-mel-chranit-usa-ne-evropu.html).

fyzika II

(Jiri Orten, 30. 11. 2010 20:37)

Dalsi vec je duveryhodnost USA. Ja tedy nevim jak Vy, ale pro mne jsou USA, Rusko, Cina uplne to stejne. Ja nemam nasazene ideologicke bryle, abych vytesnoval z mysli negativni veci, ci skutky jez se tyto velmoci dopustili. Nebudu psat o Rusku, ci Cine. O techto zemich se dovidame jen to nejhorsi, zadne pozitivni zpravy z techto zemi nam predkladany nasimi medii, ci politiky, nejsou (zkuste si polozit otazku:"Jak to? Copak se v techto zemich nestavaji i pozitivni veci?" Samozrejmn, ze ano. Ale o tech pozitivech se nesmime nic dozvedet. Nevim jak Vam, ale mne to pripomina normalizaci.).

K USA. zkuste si dohledat informace z Jizni Ameriky (eskadry smtri, irangate apod.) A uplne nejlepsi bude, kdyz zacnete s operaci Gladio. Tajna bunka NATO v Italii, ktera provadela na zaklade prikazu z USA teroristicke utoky proti vlastnim lidem, ktere byly pripisovany levici (disktreditace). Nejznamejsi je Boloňský masakr. "Boloňský masakr byl pod přímou režií generála Pietra Musumeciho, čísla 2 italské tajné služby SISMI, odhaleného v roce 1981 jako člena zednářské lóže Propaganda Due (P2), který měl vytvořené zfalšované svědectví , kterým se snažil odvést pozornost od Licia Gelliho, hlavy P2. 23. listopadu 1995 po řadě skandálů vynesl soud v obnoveném řízení rozsudek doživotního vězení nad neofašisty Valeriem Fioravantinem a Francescem Mambro. Soud vyslovil vinu Licio Gelli (P2) Francesca Pazienzy , i nad dvěma důstojníky tajné služby SISMI Pietrem Musumecim a Giuseppe Belmontem. Boloňský masakr nebyl první ani poslední operací "pod falešnou vlajkou", která se uskutečnila v dobách studené války. Většina radikálních hnutí té doby byla infiltrována agenty tajných služeb, používajících jejich operace jako nástroje mediálního tlaku za zvýšení rozpočtů či vytvoření "obrazu nepřítele" v očích vlastního obyvatelstva. Metody z polního manuálu US Army 30-31 (FM 30-31, FM 30-31A, FM 30-31B) zpracované DIA, nacházejí v mnoha kreativních obměnách použití dodnes. Nicméně tak komplexně vytvořenou paralelní záškodnickou strukturu, jakou byl tým Gladio, už si nikdo nedovolil vytvořit, neboť už nikdy nebyly tak dokonale jednotní všichni, kteří by ji museli schválit, organizovat, financovat a krýt. Nebo o tom doposud nevíme ... Mnohé teroristické či zpravodajské aktivity postrádají při komplexním pohledu logiku do té míry, že na své vysvětlení ještě určitě čekají. Ve světě stínů není většinou nic tak, jak se to tváří."
http://de.wikipedia.org/wiki/Gladio

Takze Vazeny autore. Bud jste bolsevik s cerno-bilym videnim sveta a pak chcete radar. Nebo jste trosku premyslivy a sezenete si info o radaru sam - a pak by jste asi zmnenil nazor (muj pripad).

Preji Vam mnoho prekvapivych "objevu", kdyz se zacnete o veci kolem sebe zajimat sam a nenechate si vymyvat mozek propagasndou. A nebo spoustu "myslenkove pohody" pri nekritickem vnimani sveta.

Paranoia

(Gorg, 16. 12. 2007 15:43)

Autor článků klasicky ignoruje, že naše členství v NATO nemá s bilaterálními dohodami s USA žádnou spojitost. Naopak když už jak správný spojenec tak bysme měli naopak nechat do toho mluvit jiné země NATO a taková rozhodnutí dělat společně.

Jinak strašení hrůzami vzádelých zemí je hezké, ale podívejte se na hrůzy co se dějí v Číně. Přitom s Čínou vesele obchodujeme a dokonce jim pomáháme udávat disidenty. Přitom ani Číná není tak šílená, aby na nás zautočila, proč by měl Irán?? Tohle je celé postavené na hlavu a podobné blogy pouze šíří toto na faktech se nezakládající strašení. Ukažte jediný důkaz, že se Írán chystá zaútočit na Západ. Ale na co důkazy?

Jasně,Vavíne

(R.R, 21. 9. 2007 15:29)

V podstatě jsi připustil,že pokud se Rusku něco nebude líbit,hrozí nám raketový útok. Nechceš tedy radar,aby na nás Rusko kvůli němu nezaútočilo.Ale kam až budeme před Ruskem couvat? Jaké hrozby z Ruska příjdou příště? A před kým dalším budeme uhýbat? To už zase nejsme suverénní stát? Raděj radar a pár vojáků ze západu,než další desítky let poroby z východu. Radar určitě ano!

Nechci..

(Vavín, 21. 9. 2007 12:27)

Nechci aby na ČR padaly ruské jaderné rakety vinou amerického hladu po cizí ropě pane Jakube Preclíku

Nechci

(Vavín, 21. 9. 2007 12:24)

Jediné slovo

(Jirka Nový, 7. 9. 2007 14:59)

ŠROT!!

inteligence

(zwedavej, 31. 8. 2007 16:22)

a ktera vyssi vrstva inteligence to je?

ne......

(Gnostic, 31. 8. 2007 16:00)

Stejně se vám sionistům/fašistům/psychopatům to NWO nepovede, protože nad Homo sapiens bdí ještě vyšší vrstva inteligence, vědí??

Ano...

(Zik, 28. 8. 2007 14:50)

Souhlasím s článkem.

to Jakub Preclík

(R.R, 26. 8. 2007 16:50)

Omlouvám se. Malé písmeno ve vašem jméně nebyl záměr ale pouhý překlep

to Jakub Preclík

(R.R, 26. 8. 2007 16:48)

Pane preclík. Já se nenavážím do vašeho příjmení ale hovořím o tom,že vaše myšlenkové pochody jsou poněkud křivolaké. Opakuji, že jsem pouhý diskutující a nemám s redakcí tohoto webu společného víc,než vy! Své dotazy adresujte adminovi.

>Atllanka: O co mi jde...

(Jakub Preclik, 26. 8. 2007 16:47)

Jeste jednou. Web www.volny.cz/graf existuje proto, protoze Novinky.cz manipuluji nebo necine prihlizi manipulovani s hlasy. Co se tyce kvality a tendence novinky.cz - jsou mi volne. Chci pouze dosahnout toho aby novinky.cz manipulace zastavili, nebo jim zabranili. Toho dosahnu jen tim ze diskuse monitoruji a vysledky zverejnuji. Muj nazor zda radar ano nebo ne neni v tomto pripade vubec dulezity. Take to mohu nechat jen tak. Vubec jsem necekal ze me za kontrolu pomerne pochybneho media co se snazi masirovat lidi nekdo napadne.

>RR: Snazim se predejit ovlivnovani

(Jakub Preclik, 26. 8. 2007 16:40)

Novinky.cz jsou tendencni ale o to mi nejde. Nechci nikomu diktovat jaky nazor si da pod logo. Jde mi jen o to ze redakce novinek vedome nechava zmanipulovana hlasovani bez komentare ci bez oprav. Vas web jsem nasel tak, ze se nazor s odkazem dostal do TOP5 nazoru v novinkach.cz. Pozvanka na tento web. Normalne novinky okamzite mazou vsechny prispevky obsahujici odkaz. Napsal jsem vam proto abyste se vy sami mohli distancovat od novinek.cz protoze vam prispevek manipulovali. A prosim nenavazejte se do meho prijmeni, uvadim ho protoze nepredpokladam, ze by se zan nekdo chytal.

Petr Gejdoš

(R.R, 26. 8. 2007 0:00)

Omlouvám se za nechtěné zkomolení Vašeho jména. V žádném případě to nebyl záměr. Pokud jde o zbrojní výdaje,napsal jsem svůj názor v minulém komentáři. Ono totiž nelze být v bezpečí,aniž by se zbrojilo. Zbraně musí vyrábět i ten,kdo chce světu ukázat,že je schopen se bránit. Klackem a zaříkáváním by se asi nikdo nikomu neubránil.Vyprovokovat a vyhrát třetí světovou válku nelze.Nebylo by totiž vítězů ani poražených.Byl by prostě konec.

1)sweepz + 2) RR

(Petr Gejdoš, 25. 8. 2007 22:09)

1) Zcela s Vámi souhlasím. A rovněž si myslím, že to zde nejde vydiskutovat. Je to totiž o "rozprostření" velmi širokých okolností a souvislostí. Jinak to bude jen "házeni slovy" a to nám netřeba.

2)Pane RR - o čem by to - ty zbrojní výdaje - podle Vás mohlo svědčit ? Jestli jedna země, počtem obyvatelstva tvořící necelých 3% světové populace spotřebovává 30% světových energií a ty ji prostě docházeji. A jestli tato země sama vynakládá na zbrojení skoro stejně, jako zbytek světa a ještě - jestli jeho nejbližší spojenci vynakládají opět polovinu z toho zbytku - zkuste mi "šmááárjajóóóhan" naznačit jiný důvod pro takové zbrojení, než že se USA a blízcí spojenci chystají vyprovokovat a výhrát III. světovou válku. A to zcela evidentně jako agresoři a pro mizerné hmotné účely.

Historie je neúprosná. 20 let mezi I. a II. světovou válkou se Československo zapřísahalo naprosto nezpochybnitelným spojenectvím a přátelstvím s Británii a Francií. Když se to mělo osvědčit - přišel Mnichov. S prominutím - nakopli nás do zadku a nechali zdechnout.

Co Vy čekáte od USA ?

PS - mimochodem za a) jmenuji se Petr Gejdoš a za b)připadá mi argumentace jak pro, tak proti radaru docela naivní a vůbec nejdoucí na skutečnou podstatu věci. A až potom by mělo smysl říci ano nebo ne !

pro L.Zelenka

(Atllanka, 25. 8. 2007 19:17)

Ahojky, perfektní článek na tom tvém webu - dala jsem pod ten náš přímý link :)

...

(sweepz, 25. 8. 2007 18:39)

prvne jsem chtel reagovat smerove, ale ne.. prominte v tehle diskuzi to rozhodne cenu nema. Ti co jsou pro, by se nad sebou meli zamyslet a prestat urazet lidi, kteri jsou z jasnych duvodu proti... ach jeste jedna poznamka, nejde jen o ropu, ale nema cenu se pokouset tu jakoliv diskutovat na tema zbrojeni, stagnujici ekonomika, vojensky technologicky vyvoj, humanitarni pohled, kultura a mentalita zeme(obcanu v ni zijicich) v souvislosti na vladni zrizeni...

PS: jestli je diakritika nejakym meritkem, tak sem tu opravdu spatne. Lidi z IT jiste pochopi, ostatni doufam taky.

to Jakub Preclík

(R.R., 25. 8. 2007 17:26)

Tvé myšlenkové pochody jsou tvaru pečiva,které máš v nicku. Nejsem schopen vysledovat,odkud kam směřují a to ani ve tvých příspěvcích,které jsou na jiných místech tohoto webu.Nicméně tě zdvořile ale důrazně žádám, abys mě napříště žádným způsobem nespojoval s Novinkami. Nezajímá mě,s kým spí Šeredová a dokonce ani to,co dělají finalisté vyvolených a proto na tento vyšisovaný rudý bulvár nechodím. Ať se tam klidně puberťáci s primitivy hádají beze mě.Pokud ty přikládáš Novinkám nějakou důležitost,klidně si je dál scanuj.Je to pořád lepší,než kdybys v parku škubal babičkám kabelky z ramenou.
PS: Nakonec jsem se na ty tvé grafy přece jen kouknul.
Opět musím konstatovat,že nechápu o co ti jde. Vždyť odpůrci radaru tam mají navrch.
Radar Radarovič

Radar - bubák pro nechytré...

(Ladislav Zelenka, 25. 8. 2007 17:23)

Nebudu opisovat již napsané. S autorem článku souhlasím a že se svým názorem není sám si přečtěte zde: http://zelee.info/index.php?text=57-americky-radar-bubak-pro-nechytre